Jak vybrat ten pravý šperk k Valentýnu? Poradíme Vám!

Určitě chcete, aby váš dárek k Valentýnu byl nezapomenutelný. Výběr správného šperku může být pěkný oříšek, ale s několika tipy to snadno zvládnete. Promyslete, k jaké příležitosti šperk bude a zvažte, jaký typ šperku by se hodil. Pokud máte možnost, podívejte se do šperkovnice obdarované a zjistěte, jaký styl šperků nosí. Zvažte také, zda preferuje zlaté nebo stříbrné šperky.

 

Následující typy šperků které jsou vhodné jako dárek k Valentýnu:

 

1. Náušnice: jsou praktické na každodenní nošení, podtrhnou osobnost. Zvolit můžete zlaté náušnice, stříbrné náušnice i náušnice z  nerezové oceli.

2. Prsten: je ve většině případů jakýmsi symbolem, který k sobě poutá jisté kouzlo. Často nejde o pouhý dárek pro radost, ale je dáván s určitými úmysly, které vyjadřují lásku a city. Tak pozor na to! ;-)

3. Náhrdelník: Náhrdelník se hodí pro slavnostnější události, jako jsou plesy, apod. a vybíráme je především podle typu výstřihu šatů.

4. Náramek: Náramky jsou skvělým módním doplňkem, který ocení i sportovně založené ženy.

5. Přívěsky na řetízku: na ty nezapomínejte! Nejsou tak zavazující ani formální, snadno se nosí, jsou univerzální. Skvělý způsob jak dámu potěšit a nezamotat se do toho.

 

Při výběru šperku zvažte také barvu kamene resp. šperku. Módní stylisté nedají dopustit na tradiční dělení na jarní, letní, podzimní a zimní typ, ( kategorie podle barvy vlasů, pleti a tomu odpovídající barva oblečení.) Dělení podle barevných typů vám výběr vhodné barvy šperku může usnadnit. Pokud jde o jarní typ, nejvhodnější bude pastelově růžová, tyrkysová, meruňková, žlutá nebo sytě fialová. Pro letní typ se hodí šperky s matným podtónem, případně s kameny ve světle modré, šedé, čiré, pudrové nebo sytě růžové barvě. Podzimní typ si může dovolit velký a výrazný šperk a nemusí se bát ani zlatých šperků. Barvu kamene nebo šperku volte ve žluté, zlaté, vínové, tmavohnědé.

 

A dámy!? Hrozí, že partner není tak úplně romantik? Nebo má ze svátku Sv. Valentýna kopřivku? Domluvte se s kamarádkou a udělejte si hezké Valentýnské odpoledne spolu!

Ten pravý šperk k Valentýnu