Co jsou laboratorní diamanty a proč je chtít ve svém šperku

 

V poslední době se výroba laboratorně vytvořených diamantů stala populární alternativou k přírodním těženým diamantům. Syntetické – laboratorní diamanty jsou vyráběny v laboratoři za pomoci vysokého tlaku a teploty, což napodobuje přírodní proces vzniku diamantů.

Jsou kvalitní a za skvělé ceny…

I když jsou tyto diamanty vytvořeny uměle, jsou v mnoha ohledech kvalitnější než přírodní diamanty. Jsou zcela čisté a mají vynikající kvalitu, kterou lze přirovnat k těm nejhodnotnějším diamantům. Kromě toho jsou laboratorně vytvořené diamanty cenově mnohem snáze dostupné než přírodní diamanty, což je skvělé pro zákazníky. I laboratorně rostlé diamanty mohou mít drobné nedokonalosti, ty ale nejsou pouhým okem viditelné.

Jsou ekologické a sociálně ohleduplné…

Diamanty vytvořené v laboratoři jsou také přirozeně nekonfliktní a šetrné k přírodě. Zákazník nemusí řešit obavy, zda diamanty pocházejí z nekonfliktních zdrojů, což znamená, že není třeba se obávat, že by člověk nákupem těchto kamenů nevědomky podporoval černý obchod s diamanty, které mohou potenciálně financovat válečné. K výrobě také není nutná žádná těžba, což znamená menší dopad na životní prostředí.

Jsou krásné a pestré…

Co se týče vzhledu, laboratorně vytvořené diamanty se neliší od přírodních. Mají stejnou krásu, brilanci a lesk, což je důvod, proč se stávají stále populárnější volbou pro šperkaře. Vzhledem k tomu, že jsou vytvářeny v laboratoři, je také možné je vyrábět v různých tvarech a velikostech, což dává šperkařům více možností a kreativity při navrhování šperků.

I v naší nabídce…

V našem eshopu průběžně připravujeme nabídku šperků s laboratorními diamanty. Pokud se Vám již nyní líbí některý z našich šperků s drahokamy a chtěli byste jej osadit krásným, ekologickým a cenově dobře dostupným diamantem, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám uděláme cenovou nabídku.

 

Syntetické diamanty - jsou nádherné, ekologické a nezrujnují Vás